Legyőztük a BVSC TIPO-t

A kora délutáni meccsre csak 11-en jöttünk el, de így is hárommal több játékost vonultattunk fel az ellenfélnél. Talán ezért is bírtuk jobban a végét, és fordítottunk kétgólos hátrányról két perc alatt az utolsó negyedben.

Az ELTE bekebelezte hazai pályán a - tabella második helyén álló - BVSC Tipotól a 3 pontot érő győzelmet.

Küzdelmes és mindvégig szoros mérkőzés volt, de óriási szívvel és hajrával az utolsó öt percben 3 gólt is sikerült lőnie az ELTE-nek, míg az ellenfélnek egyet sem, mindez köszönhető fegyelmezett védekezésünknek és nem utolsó sorban Várhelyi Zoltánnak.

Öt perccel a vége előtt a BVSC még két góllal vezetett (11:13), majd két percre rá egyenlített az ELTE (13:13), és a meccs lefújása előtt másfél perccel Szabó Attila megszerezte a győztest gólt is az ELTE csapata számára (14:13).

ELTE - BVSC TIPO 14:13 (5-4,3-2,3-5,3-2)

2013.04.28. 15:00, Tüzér utca

ELTE-BEAC: Várhelyi Z., Kiss Cs., Rompos G. (5), Kállai A., Szabó A. (5), Bakos G., Kovács B., Tóth Sz., Stark T., Tar I. (3), Jancsó D. (1)

BVSC TIPO: Riemer Zs., Kovács M., Homolya I. (2), Nóvé D. (2), Hóbor Á. N. (1), Lovász Gy. (3), Molnár Á. (2), Deák P. Dr. (3), Élő G. dr.

Játékvezetők: Rubos Károly, Hotváth Csaba